
Molenroute Zuid- en Noord-Holland
Voor mijn verjaardag geld gekregen voor goede laarzen.
Die verkopen ze niet overal dus moest ik naar Leimuiden.
Heb dat gecombineerd met deze molenroute van route.nl

Runkeeper
Mooie route was vergeten Runkeeper aan te zetten,
Heb nu de route achtergrond van route.nl gebruikt.
Deze is wat drukker dan de Runkeeper kaart.
Ik heb deze dag veel foto’s gemaakt onderweg.
Dus verdeel ik de foto’s over twee blogs.
Leimuiden
Mijn vertrek punt was iets anders dan bij route.nl
Ik ben gaan fietsen vanuit Leimuiden, richting Aalsmeer,
duurde dan ook 38 km voor ik de eerste molen te zien kreeg,
en dat was nog een molen restant ook.
Molenroute Zuid- en Noord-Holland
Heilige Adrianuskerk
Katholieke kerk in Ter Aar
Belangrijke neogotische kerk met toren en achthoekige kruising.
Verving een kerk uit 1842.
In 1902 gewijde St. Adrianuskerk, gelegen aan een voorplein, in vroeg-gotische trant naar ontwerp van J.L. Meester en J. Scheepens. In het noordoosten bevindt zich tegen het koor van de kerk de sacristie.
De Rijnlandse Kathedraal
Deze kerk heeft de bijnaam ‘De Rijnlandse Kathedraal’.
kruisbasiliek
In baksteen opgetrokken centraliserende driebeukige kruisbasiliek met achthoekige kruising, driebeukig transept en vijfzijdig gesloten koor met veelzijdige zijkoren onder een samenstel van leien lessenaar- en zadeldaken met dakruiters en aan de westzijde voor het schip een hoog oprijzende toren op vierkante grondslag met ingesnoerde leien naaldspits.
kapellen
Tegen de zijbeuken bevinden zich in het westen veelzijdige kapellen onder een leien dak met kapelkruis. Tussen de noordelijke zijkapel en de toren bevindt zich een traptoren.
Bron: Reliwiki
Tuinbouwmuseum Historische Tuin
Aalsmeer. Een naam die onverbrekelijk verbonden is met bloemen en planten. De bloementeelt in Aalsmeer is natuurlijk niet van de ene dag op de andere ontstaan. Ons museum voert u terug tot het begin van de 17e eeuw. Toen legde men zich toe op het telen van fruitbomen.
Buitenbloemen
Op de ruimte daaronder teelde men aardbeien. Aan het eind van de 19e eeuw gingen de kwekers in Aalsmeer over op het telen van buitenbloemen en kort daarna op het telen van bloemen in kassen. De Historische Tuin voert u terug in de tijd en brengt op 13000 m² de rijke Aalsmeerse geschiedenis in beeld vanaf circa 1700 tot 1940.
Bron: Tuinbouwmuseum Historische Tuin Aalsmeer
Wordt vervolgt …
1. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 2. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 3. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 4. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 5. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 6. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 7. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 8. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 9. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 10. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 11. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 12. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 13. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 14. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 15. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 16. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 17. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 18. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 19. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute 20. BraCom Fotografie … Fietsen en fotograferen Molenroute

Meer Foto’s / More Photos: Flickr … 500px … YouPic … Instagram …


TIP!
Je kunt na vergroten ook bladeren met de pijltjes toetsen.
You can also scroll with the arrow keys after enlargement.
INFO!
Als je de foto vergroot bekijkt staat er meestal ook nog extra info bij de foto.
If you view the photo enlarged, there is usually also extra info with the photo.
10 reacties op “Molenroute Zuid- en Noord-Holland”
Ook naar deze foto’s heb ik met veel genoegen gekeken. Wat ook zo mooi is dat je veel verteld van wat er te zien is en hoe iets tot stand is gekomen of wat er veranderd is zoals de bloementuin.
De kleuren en de helderheid van je foto’s vind ik echt onwijs mooi. Het zijn dan ook echt sfeervolle foto’s en ik moet zeggen dat je echt een vakman bent. Je foto’s zijn tenminste van hoge kwaliteit.
Groetjes, Helma
Mooie fotos. lijkt wel wat op giethoorn.
Wat nu Bram? Een schitterende serie foto’s (zoals altijd) van de Molenroute die je gefietst hebt, maar geen foto van een molen te bekennen? Dat is niets voor jou! 🙂
Je moest wel een eindje rijden voor je laarzen, maar ja, wat je van ver haalt …….. Ik hoop dat je er veel plezier van hebt.
Groetjes en alvast een fijn weekend,
Annette
What a lovely walk!
Een schitterende reeks, genoot van alle zichten op zee, land en lucht maar vond geen molens terug… verdwenen?
Mooi fotografisch verslag van jouw “laarsentocht” Bram. Ik heb genoten van de fraaie Hollandse platen.
En ga je iets speciaals doen met die laarzen? Met de droogte zijn ze bijna overbodig.
Heb je een voorliefde voor molens? Zo ja dan zou molenaar ook wel wat voor je zijn.
Het blauwe pontje vind ik heel mooi.
Tsja, bijzondere koppeling tussen een koe en glasvezel. Je moet wat om de glasvezel aan de man te brengen.
Sowieso heb ik weer genoten van deze prachtige serie.
Hallo Bram,
Mooi heb je de provincie gefotografeerd
waar ik woon.
Bedankt voor de uitleg Heilige Adrianuskerk dat is voor ons haalbaar om een keertje met
de auto te gaan, ik denk dat de scootmobiel dat niet haalt.
Bram ik heb erg genoten van deze serie foto’s is door andere ogen gezien.
Groetjes Erica
prachtige landschappen in deze mooie reeks Bram
met een lichte voorkeur voor de laatste foto
prettige dag
Prachtige zomerse serie Bram, een genot om naar te kijken